З В І Т
ДИРЕКТОРА САСІВСЬКОГО ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
ДЕЯК ТЕТЯНИ СТЕПАНІВНИ
ПО ПІДСУМКАМ РОБОТИ ЗА 2023- 2024 НАВЧАЛЬНИЙ РІК
ПЕРЕД ПЕДАГОГІЧНИМ КОЛЕКТИВОМ ТА ГРОМАДСЬКІСТЮ
На виконання Національної доктрини розвитку освіти, п. 3 наказу Міністерства освіти і науки від 23.03.2005 № 178, Положення про дошкільний навчальний заклад, з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у навчальних закладах, що базуються на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації я, Деяк Тетяна Степанівна, директор Сасівського закладу дошкільної освіти, освіта повна вища педагогічна, педагогічний стаж 28 років, звітую про основні напрямки своєї діяльності за 2023-2024 навчальний рік.
1. Організаційно-правові засади закладу дошкільної освіти
Сасівський заклад дошкільної освіти «Світлячок» розпочав функціонування з березня 2004 року.
Заклад знаходиться у комунальній власності Королівської селищної ради Закарпатської області.
Заклад дошкільної освіти працює за п’ятиденним робочим тижнем. Режим роботи закладу 10,5 годин: з 7.30 до 18.00 .
Діяльність закладу здійснюється у відповідності до Законів України: Конституції України, Закону України « Про освіту», Закону України « Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний навчальний заклад, Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, Санітарного регламенту, Статуту ЗДО, Колективного договору та інших розпорядчих документів.
Головною метою діяльності закладу дошкільної освіти є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, виконання вимог Базового компонента, забезпечення умов для ефективного проведення освітнього процесу, фізичного та психічного розвитку дітей.
Діяльність керівника закладу дошкільної освіти направлена на вирішення освітніх, методичних, адміністративних, фінансових, господарських та інших питань, які виникають у процесі діяльності ЗДО.
Склад вихованців: 61
ЗДО має типове приміщення.
За проектною потужністю дошкільний заклад розрахований на 59 місць для дітей віком від 2-х років до 6 ( 7 ) років.
Комплектація груп дітьми в 2023-2024 навчальному році на початок навчального року складала – 62 дітей, а на кінець навчального року – 61 дитина.. В очному режимі в ЗДО функціонувало 4 груп ( 1 група раннього віку, 1 молодша, 1 угорськомовна та 1 різновікова старша.
Всі 4 групи укомплектовані згідно програмових та санітарно – гігієнічних вимог. ЗДО має музичну залу, кабінет сестри медичної, завгоспа, діловода.
Середньомісячне відвідування за навчальний рік склало 75 % .
Станом на 1 червня 2024 року подано 7 заяв на влаштування дітей до ЗДО.
2. Кадрове забезпечення
В закладі дошкільної освіти проводиться відповідна робота, направлена на забезпечення закладу кадрами.
У 2023- 2024 навчальному році трудовий колектив налічував 26 працівників
Із них: 9 – педагогічні працівники;
17 – технічний персонал .
Педагогічний процес у ЗДО забезпечують 10 кваліфікованих спеціалістів та директор ЗДО
З них :
Ø вищу кваліфікаційну категорію – 4 педагоги
Ø першу кваліфікаційну категорію – 1 педагог (декретна відпустка)
Ø другу кваліфікаційну категорію – 2 педагог
Ø 9 роздяр - 3 педагогів.
Працівники ЗДО отримують матеріальні заохочення (премії) при наявності економії фонду заробітної плати . Адміністрація закладу створює працівникам всі умови для плідної роботи.
3. Організація освітньо-виховної роботи
Заклад дошкільної освіти здійснює освітньо - виховну діяльність відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний заклад, Статуту ЗДО, Базового компоненту дошкільної освіти, санітарного Регламенту. Зміст дошкільної освіти в межах Базового компоненту в Сасівському ЗДО у 2023-2024 навчальному році визначався освітньою програмою «Українське дошкілля». Поряд з тим ЗДО використовує інноваційні технології: парціальну програму О.Пометун, Н.Гавриш «Дошкільнятам – освіту для сталого розвитку», технологію Н.Гавриш (коректурні таблиці, інтелектуальні, асоціативні карти), мнемотехніку, розвивальні ігри, Кюїзенера, Дьєнеша, дослідницько – пошукову діяльність, LEGO -конструювання. Організація освітнього процесу насамперед була спрямована на реалізацію основних завдань закладу дошкільної освіти, при визначенні яких було враховано: сучасність, актуальність та результати опитування педагогів, аналіз роботи за 2022-2023 навчальний рік, а також створення безпечних умови для збереження фізичного і психічного здоров’я та ефективну взаємодію учасників освітнього процесу під час дії воєнного стану.
Протягом навчального року всі педагоги ЗДО постійно підвищували педагогічну майстерність, приймаючи участь у роботі засідань професійних спільнот, педагогічних майстерень. У зв’язку з наявністю найпростішого укриття для учасників освітнього процесу у кількості до 90 осіб, в цьому навчальному році в ЗДО офлайн функціонувало 4 груп.
Науково-методичне зростання педагогічної майстерності вихователів забезпечили такі форми методичної роботи:
Семінари:
1. «Сім’я – основа психічного здоров’я дитини» ( семінар- практикум, грудень 2023 року);
2. «Особливості виховання патріотизму у дошкільників» ( семінар- практикум, грудень 2023 року);
3.«Народні ремесла – частина історії українського народу, один із видів його духовної культури». Народні ремесла рідного краю. ( семінар- практикум, березень 2024 року);
4. «Спортивні ігри і вправи – ефективний засіб фізичного виховання дошкільників» ( семінар- практикум, квітень 2024 року );
Педагогічні ради:
1. Перспективи діяльності Сасівського ЗДО у 2023-2024 навчальному році.
2. Формування основ патріотичного виховання у дітей дошкільного віку.
3. Аспекти педагогічної діяльності щодо формування основ здоров’язбережувальної компетентності у дітей дошкільного віку.
4. Підсумки освітьої роботи за 2023-2024 навчальний рік.
Перша педагогічна рада відбулася у формі круглого столу:
ü проаналізовано роботу ЗДО в літній оздоровчий період 2023 р.;
ü в обговоренні і затвердженні плану на новий навчальний рік приймав участь весь педагогічний колектив;
ü педагогам були надані оновлені рекомендації для роботи в ЗДО в умовах воєнного стану;
ü розглянуто план атестації та курсової перепідготовки педагогів;
ü затверджено план заходів щодо запобігання та протидії булінгу в ЗДО на 2023-2024 н.р.;
ü в довідці відмічено успіхи та недоліки в роботі в процесі підготовки груп до нового навчального року;
ü затверджено освітню програму ЗДО на 2023-2024 навчальний рік.
Протягом навчального року проведено дві тематичні педагогічні ради. На другій педагогічній раді 24.11.2023 р., «Формування основ патріотичного виховання у дітей дошкільного віку» з метою організації ефективної системи роботи з виховання в дошкільників почуття патріотизму та позитивного ставлення до духовних цінностей через ознайомлення з сучасними творами українських письменників. До педагогічної ради підготовлено директором теоретичне повідомлення:«Національно-патріотичне виховання дошкільників як педагогічна проблема», «Виховання патріотичних почуттів у дошкільників засобами дитячої художньої літератури», проведено літературну вікторину для педагогів вихователем-методистом «Сучасні дитячі українські поети і письменники та їх твори», надано пам’ятку для вихователів «Використання сучасних авторських казок природознавчого змісту у процесі екологічного та національно-патріотичного виховання».
Для подальшого удосконалення роботи педагоги своєчасно отримали методичні рекомендації. В методичному кабінеті поповнено картотеку папками з творами сучасних дитячих письменників патріотичного, природничого спрямування.
Третю педагогічну раду педагогічну раду проведено в лютому 2024р., «Аспекти педагогічної діяльності щодо формування основ здоров’язбережувальної компетентності у дітей дошкільного віку», педагоги молодших та середніх груп продемонстрували з досвіду роботи використання фізкультхвилинок і музичних пауз для зняття м’язової втоми під час проведення занять; вихователі старших груп надали відеоперегляд у вигляді презентацій фрагментів різних видів фітнес-хвилинок з дітьми старшого дошкільного віку.
Четверта педагогічна рада була проведена 24.05.2024 та присвячена підведенню підсумків освітньої роботи за рік. Педагогічний колектив прозвітував про пророблену роботу та профілактику булінгу в групах, а також затвердив план на літній оздоровчий період.
Педагогічним працівникам були надані такі консультації:
Ø Консультація для педагогічних працівників на тему: "Протидії булінгу"
Ø Виховання дружби в дошкільному віці
Ø Використання рухливих ігор в різних видах дитячої діяльності
Ø «Сонячні діти» у звичайному дитсадку
Ø Роль сімейних традицій у формуванні особистості дитини
Ø Мовний ефект – показник моральності
Ø Духовність взаємодії дорослих і дітей
Ø Виховання основ толерантності у дошкільників
Ø Формування національності та громадської свідомості особистості
Ø Дитячий садок дітям радий!
Були проведені різні конкурси, відповідно до тематики кожного місяця. Діти та батьки брали активну участь у проведенні та організації конкурсів.
Традиційним стало проведення в садочку методичних годин. Саме вони дають можливість своєчасно вирішувати завдання, що виникають у процесі роботи. Протягом року в тематику методичних годин включались опрацювання нормативно-правових документів, огляд публікацій, науково-методичної літератури.
Відповідно до річного плану в ЗДО були проведені у всіх вікових (чергових) групах музичні свята та розваги . Свята та розваги в цьому навчальному році проводилися з участю батьків: осінні розваги, новорічні свята, свято весни, випускний ранок «Дитсадочку, прощавай. Нас до школи проводжай» в старшій групі, який відбудеться в 25 липня.
У закладі проводилися виставки дитячих робіт, фотовиставки відповідно тематик згідно річного плану, в яких приймали участь всі групи ЗДО та батьки вихованців.
Також наш заклад тісно співпрацює з Сасівською ЗОШ І-ІІІ ступенів. Складено план спільної роботи, проведено співбесіду з вчителями першого класу; було заплановано та проведено екскурсії з дітьми старших груп до школи:
- на свято Останнього дзвоника;
- до класу; до спортивної зали; до бібліотеки.
Протягом року вихователі знайомили вихованців з правилами поведінки школярів. В травні місяці проводився моніторинг зрізу знань в старших групах відповідно Базового компонента дошкільної освіти у формі відкритих показів підсумкових занять. Моніторингом було охоплено 16 дітей старшого дошкільного віку. Порівняльний аналіз успішності показав, що старшого дошкільного віку повністю готові до навчання в школі.
Також впродовж року надавалися консультації для батьків згідно річного плану роботи; проводилися батьківські збори, опитування та анкетування батьків щодо готовності дошкільників до шкільного навчання.
З закладі на протязі року були проведені Тижні безпеки дитини.
Ø з 13.11 по 17.11.2023 року, основним завданням якого було підвищити ефективність освітньої роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя.
Ø з 12.02 по 16.02.2024 року, пропаганда здорового та безпечного життя способу життя серед дітей та батьків.
У лютому місяці з нашому закладі було відкрито групу безпеки, де представники Берегівського РУ ГУ ДСНС м. Виноградів розповіли дітям про те що при виявленні підозрілого предмету, а також предмету схожого на боєприпаси, необхідно негайно сповістити дорослим. Дошкільнята залюбки приміряли форму рятувальників та знайомились вживу з справжніми інвентарями оперативно рятувальної служби.
Ø з 13.05 по 17.05.2024 року, з метою формування у дітей життєвим навичкам безпечної для життя та здоров’я поведінки у повсякденному житті та при виникненні надзвичайних ситуацій.
Для закріплення дітьми правил безпеки на дорозі в заклад були запрошені працівники поліції, які розповіли про свою побуту, дорожні знаки та правила дорожнього руху, нагадали як вести себе на дорозі і біля неї, де можна гратися а де небезпечно. Також було запрошено автомобіль екстреної допомоги, де фельдшер розповів дітям про невідкладну допомогу та значення кожної хвилини для збереження життя та здоров’я потерпілого.
Протягом року, з метою підвищення професійної майстерності педагоги займалися самоосвітою за індивідуальними планами. Вивчення науково-методичної літератури надало змогу педагогам підвищити свої теоретичні знання, розвивати індивідуальні особливості кожної дитини, здійснювати диференційований підхід.
У жовтні 2023 року наш заклад брав участь у проведенні конкурсу «Кращий заклад дошкільної освіти у 2023 році», який проходив у відділі освіти, молоді, спорту, культури і туризму Королівської селищної ради. За підсумками проведення І етапу конкурсу наш заклад зайняв І місце серед сільських закладів. Матеріали переможця були подані до департаменту освіти і науки, молоді та спорту Обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації.
За участь в обласному конкурсі «Кращий заклад дошкільної освіти у 2023 році» колектив Сасівського закладу дошкільної освіти був нагороджений почесною грамотою департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації.
З метою виконання річних завдань в ЗДО використовувалися різні види вивчення життєвої компетенції: тематичне, комплексне, оглядово-оперативне, порівняльне, персональне. Результати контрольно - аналітичної діяльності обговорювалися на педагогічній раді, враховувалися при подальшому плануванні річних завдань.
В жовтні та квітні 2023-2024 навчального року проводилися вхідний та підсумковий моніторинг розвитку компетентностей дітей дошкільного віку за освітніми напрямами. Вивчення проводилося вихователями у формі організованої освітньої діяльності, використовуючи спостереження, бесіди, ігри. У процесі моніторингу педагоги досліджували рівень розвитку дітей за основними напрямами Базового компоненту дошкільної освіти: «Особистість дитини», «Дитина в соціумі», «Дитина у природному довкіллі», «Дитина у світі мистецтва», «Гра дитини», «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі», «Мовлення дитини». Отримані результати педагоги фіксували у таблиці. Узагальнені висновки моніторингового обстеження кожної дитини було внесено у зведені картки результатів моніторингу сформованості основних компетенцій відповідної вікової групи. На нараді при директору проаналізовані результати сформованості компетенцій дошкільників та визначені необхідні заходи щодо покращення показників упродовж літнього періоду.
У березні місяці 2023 року заклад відсвяткував ювілей з 20 річчя свого існування. На урочистості були запрошені представники відділу освіти, селищної ради, депутати, було присутньо багато гостей.
2 червня було проведено благодійний ярмарок який був присвячений до Міжнародного дня захисту дітей, в якому брали активну участь батьки, діти та працівники закладу. Зібрані кошти було передано на реабілітацію воїну ЗСУ, нашому випускнику.
Вся робота ЗДО протягом року висвітлюється на нашому сайті та на сторінці у фейсбук. Там ви, за бажанням, можете знайти всю інформацію.
Надалі будемо продовжувати спрямовувати методичну роботу на модернізацію змісту, форм, методів освітнього процесу; створювати сприятливі умови для діяльності творчих груп, впровадження в практику роботи інноваційних технологій; забезпечення диференційованого підходу під час проведення освітньої роботи.
4. Система роботи щодо соціального захисту дитини.
У 2023-2024 навчальному році у ЗДО отримують дошкільну освіту 57 діток пільгових категорій ( 3 дітей ВПО, батьки яких є учасниками АТО – 9 дітей, 12 дітей з багатодітних сімей).
У ЗДО створено соціальний паспорт родин пільгових категорій.
Адміністрацією закладу своєчасно оформляються накази для отримання такими родинами пільги по оплаті за харчування дітей у ЗДО.
Надається методична і консультативна допомога сім'ям, забезпечується процес включення батьків у роботу з виховання, навчання та адаптації дитини.
5.Організація харчування
Повноцінне та якісне харчування є невід’ємною складовою зміцнення здоров’я дітей. Організація харчування ведеться відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 № 305 « Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» зі змінами від 28.07. 2021 № 786; Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах ( наказ МОН та МОЗ № 298/227 від 17.04.2006. За період 2023-2024 навчального року за результатами перевірок Берегівського Районного Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області порушень санітарного стану приміщень та харчоблоку, невідповідності нормам калорійності харчування дітей не виявлено.
Оснащення матеріально-технічної бази з організації харчування забезпечує оптимальні умови для прийому, зберігання, обробки і приготування продуктів харчування.
Медична сестра Човбан А. А. забезпечує оптимальний та різноманітний набір продуктів харчування у садок. Приймаються продукти харчування від постачальника відповідно до вимог згідно цін, які вказані в специфікації.
Для правильної організації раціонального харчування дітей на основі перспективного меню та з урахуванням наявності продуктів складалось щоденне меню. Проводився аналіз виконання норм харчування 1 раз на 10 днів. Регулярно проводиться зняття проб готової їжі, відбираються добові проби, ведеться вся необхідна документація щодо організації харчування дітей.
В закладі складаються примірні чотирьохтижневе меню на всі чотири сезони, які затверджуються директором та узгоджуються з начальником Берегівського Районного Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області. Вартість харчування з 12.01.2024 року складає 62 грн. для за один дітодень (37 грн. – бюджетні кошти, 25 грн. – батьківська плата).
Станом на 01.06.2024 року у закладі харчуються безкоштовно 12 дітей, 11 дітей - 50% від загальної вартості.
Меню вивішується щодня увечері, щоб батьки могли напередодні ознайомитися з ним.
Питання організації харчування підлягають адміністративному та медичному контролю, результати обговорюються на виробничих нарадах, педагогічних радах.
6. Медичне обслуговування дітей
Одним із пріоритетних напрямків мене, як керівника є забезпечення соціального захисту, збереження і зміцнення здоров’я дітей і працівників закладу.
В ЗДО створено оптимальні умови для проведення медичної, профілактичної, фізкультурно - оздоровчої роботи. Медична й профілактично-оздоровча робота здійснюється відповідно до річного плану роботи закладу дошкільної освіти. З метою пропагування здорового способу життя в закладі з дітьми та батьками проводиться санітарно-просвітницька робота, опередження дитячого та дорослого травматизму. Забезпечено проведення первинного, періодичного та інших видів інструктажів з техніки безпеки.
На постійному контролі у адміністрації ЗДО знаходиться дотримання санітарно-гігієнічних вимог до умов утримання дітей .
Робота педагогічного колективу та всіх робітників ЗДО щодо профілактики дитячого травматизму будувалася на Базовому компоненту дошкільної освіти, який спрямував роботу педагогів на формування у дошкільників певної життєвої позиції, елементарної життєвої компетентності. Тільки систематична робота з дітьми щодо безпеки життєдіяльності може виробити в дитячій свідомості стереотипи безпеки в життєвому просторі. Тому завданнями нашого колективу з профілактики дитячого травматизму були і є:
• поліпшення якості навчально-виховної роботи з дітьми щодо питань особистої безпеки та захисту життя;
• удосконалення теоретичних знань та практичних навичок вихователів щодо формування у дошкільників ціннісного ставлення до власного здоров’я та життя;
• пропагування здорового способу життя серед дітей та батьків;
• проведено інструктаж з першочергових дій персоналу і посадових осіб ДНЗ у разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій.
В наявності всі Журнали реєстрації інструктажів з питань охорони праці, які ведуться своєчасно. Це питання знаходиться на постійному контролі і заслуховується на нарадах при директорові та батьківських зборах.
7. Управлінська діяльність директора ЗДО
Директор ЗДО підпорядковується безпосередньо начальнику управління освіти і науки. У своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положенням про дошкільний навчальний заклад, рішеннями Уряду, розпорядженнями засновника, наказами управління освіти і науки, правилами і нормами з охорони праці, Статутом закладу, Колективним договором. Безпосереднє керівництво здійснює відділ освіти і науки, молоді та спорту, культури і туризму Королівської селищної ради. Управлінські рішення та дії керівника ЗДО були спрямовані на виконання таких завдань:
1. Організація діяльності колективу щодо надання освітніх послуг населенню відповідно до статуту ЗДО..
4. Облаштування найпростішого укриття та забезпечення його належного санітарного стану .
5.Забезпечення умов для безпечного перебування дітей у ЗДО, ефективного проведення освітнього процесу, фізичного та психічного розвитку дітей.
6. Організація харчування та медичного обслуговування дітей.
7.Вирішення освітніх, методичних, адміністративних, фінансових, господарських та інших питань, які виникають у процесі діяльності ЗДО.
8. Сприяння підвищенню кваліфікації педагогічних працівників
9. Створення сприятливого емоційно – психологічного клімату у колективі ЗДО, забезпечення умов для фізичного та психічного здоров’я всіх учасників освітнього процесу.
11. Організація різних форм співпраці з батьками.
Колектив постійно працює над створенням позитивного іміджу нашого закладу. Цьому сприяє власний сайт, сторінка у фейсбук.
8. Робота по зміцненню-матеріально-технічної бази ЗДО
У 2023-2024 навчальному році всі кошти направлені на: створення належних безпечних умов перебування дітей у ЗДО, дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм. Втішена тим, що попри війну, управління освіти та науки знаходять можливість фінансування ремонтні роботи.
9. Організація роботи з сім’ями вихованців
Взаємодія з сім’ями вихованців є одним з пріоритетних напрямків діяльності закладу. Вона орієнтована на пошук таких форм і методів роботи, які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної батьківської позиції, участі батьків в організації освітньо – виховної роботи з дітьми. Заклад підтримує бажання батьків поповнювати знання, необхідні для виховання та навчання дітей. Педагогічний колектив використовував для цього різні активні форми співпраці:
- батьківські збори;
- індивідуальні консультації різних спеціалістів;
- виставки робіт дітей , батьків та вихователів,
- участь батьків у підготовці та проведенні свят ,
- онлайн – спілкування, спілкування з допомогою вайбер, спілкування у групах.
10. Соціальний захист,
збереження та зміцнення здоров’я дітей та працівників
В закладі організовано триразове харчування дітей. Всі діти ЗДО отримали новорічні подарунки.
Працівники ЗДО разом із доклали зусиль, щоб перетворити технічне приміщення підвалу на найпростіше укриття для учасників освітнього процесу. За виділені з місцевого бюджету кошти зроблено косметичний ремонт, придбано посуд для питної води, закуплено ліки для аптечки, заведено інтернет.
Педагогічним колективом проводиться планомірна і систематична робота по забезпеченню безпеки життєдіяльності дітей. У річному плані роботи в розділі «Охорона життя і здоров’я дошкільників» розроблені заходи щодо попередження дитячого травматизму. Розроблений та затверджений в ЗДО план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу на 2023-2024 навчальний рік, який включає комплексну роботу з усіма учасниками освітньо- виховного процесу.
Вихователі в вайбері для батьків вихованців розміщують цікаву інформацію з питань безпеки дитини та профілактики булінгу: розвивальні мультфільми, відео-заняття, консультації, пам’ятки тощо. На заключній педагогічній раді педагоги прозвітували про проведену роботу щодо профілактики булінгу у своїх групах.
Працівники ЗДО двічі на рік проходять медичний огляд.
Працівники, які знаходяться у декретній відпустці, отримують із Фонду соціального страхування одноразову допомогу при народженні дитини і оплачувану відпустку для догляду за дитиною до 3-х років.
Всі працівники, які хворіють, отримують згідно листків непрацездатності допомогу по тимчасовій втраті працездатності.
Всі працівники мають щорічну відпустку з виплатою оздоровчих .
11. Соціальна активність дошкільного закладу
Працівники дошкільного закладу займають активну соціальну життєву позицію та привчають дітей дошкільного віку розуміти соціальну значимість участі у заходах різного рівня.
Стверджуючи свою ідентичність, незламний дух та задля передачі меседжу всім про те, що ми, українці, були, є і будемо, працівники Сасівського ЗДО проводять відповідну роботу.
11.03.2024 року у старших групах ЗДО проведені тематичні заняття до дня
До великодніх свят проведено розвагу «Писанки веселі у кожній оселі»
16.05.2024 року - колектив взяв участь у флешмобі до Дня вишиванки.
Колектив Сасівського ЗДО впродовж 2023-2024 навчального року долучався до різноманітних благодійних акцій та проводив волонтерську роботу. Діти малювали малюнки воїнам на різні свята.
Ми прожили ще один навчальний рік під час війни, відповідально проводили свою роботу згідно припису військової адміністрації.
Наш заклад дошкільної освіти не закривався. Ми повноцінно надавали свої послуги, тобто давали можливість батькам працювати та годувати свої сім'ї.
Через масовані атаки ворога та серйозні пошкодження генеруючих об’єктів інфраструктури нажаль залишаються частими відключення світла, а плити на харчоблоці ЗДО працюють на електриці. Але ми з усіх сил старалися «пробігти між краплями», тобто забезпечити дітей повноцінним харчуванням, щоб батьки спокійно працювали. Вдячна своїм працівникам харчоблоку, вони не рахувалися ні зі своїм часом, ні зі своїм здоров’ям: приходили на шосту ранку, приходили коли потрібно і працювали скільки потрібно.
Я вдячна всім працівникам закладу за роботу: попри те, що в закладі завжди є вакансії, найголовніше, що діти були, є і будуть нагодовані, доглянуті, освічені, виховані; приміщення та територія утримуються у чистоті, в закладі панує верховенство дитини.
Я вдячна всім батькам, які допомагали та допомагають нам створювати затишок та комфорт для дітей, все те, без чого неможливо надати якісну дошкільну освіту нашим вихованцям.
Продовжуємо сіяти вічне, добре, мудре. Продовжуємо віддавати тепло сердець, любов та ласку нашим найкращим дітям.
Колектив працює і буде працювати надалі згідно свого кредо «В нашому садочку наче у віночку»